Warsztaty kaligrafii

„Kaligrafia eksperymentalna, „wariacje” różnymi narzędziami i przyborami” to tytuł przedostatnich zajęć cyklu adresowanego do dorosłych - „Warsztaty Kaligrafii”.

Prowadzący prof. Ryszard Korżanowski zaprasza w sobotę, 29 kwietnia 2023 roku, o godzinie 11.00 do Muzeum przy Wałach Chrobrego. 

 

Bilety: 15 zł
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 797 705 269

 

Termin „kaligrafia” pochodzi z języka greckiego i oznacza „piękne pisanie”. Kaligrafia znana jest od tysięcy lat, a ze względu na rodzaj alfabetu możemy wyróżnić np. kaligrafię japońską, arabską, koreańską, chińską czy łacińską. W Polsce aż do lat 60. XX wieku stanowiła jeden z przedmiotów nauczania początkowego jako doskonała metoda na trenowanie cierpliwości, dokładności, samodyscypliny, a nawet charakteru. To nikogo nie powinno dziwić – w końcu ozdobne, odręczne pisanie pozwala się skupić na wykonywanej czynności niemal w medytacyjny sposób.