Warsztaty kaligrafii UWAGA! ZMIANA DATY I MIEJSCA!

UWAGA! ZMIANA DATY I MIEJSCA WARSZATÓW! Zapraszamy na spotkanie podsumowujące oraz ekspozycję prac uczestników warsztatów kaligrafii prowadzonych przez prof. Ryszarda Korżanowskiego.

 Zajęcia odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 maja 2023 roku o godzinie 12.00, w Pracowni Pana Profesora przy ul. Al. Piastów 1/8.

 

 

Termin „kaligrafia” pochodzi z języka greckiego i oznacza „piękne pisanie”. Kaligrafia znana jest od tysięcy lat, a ze względu na rodzaj alfabetu możemy wyróżnić np. kaligrafię japońską, arabską, koreańską, chińską czy łacińską. W Polsce aż do lat 60. XX wieku stanowiła jeden z przedmiotów nauczania początkowego jako doskonała metoda na trenowanie cierpliwości, dokładności, samodyscypliny, a nawet charakteru. To nikogo nie powinno dziwić – w końcu ozdobne, odręczne pisanie pozwala się skupić na wykonywanej czynności niemal w medytacyjny sposób.

Wstęp: 15 zł
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 797 705 269