Wykład Doroty Kościukiewicz-Markowskiej „7 lat w Meksyku: podróż do tajemniczego miejsca czy w głąb samego siebie?”

Zapraszamy na inspirujący wykład „7 lat w Meksyku: podróż do tajemniczego miejsca czy w głąb samego siebie?”, który wygłosi Dorota Kościukiewicz-Markowska, autorka książek i założycielka "Pracowni Dobrostanu", mieszkająca 7 lat w Meksyku.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 września 2023 roku o godzinie 16.30 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Wykład odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń edukacyjnych wystawy„Radość życia. Sztuka ludowa Meksyku z kolekcji Stanisława Kasprzyka”.

 

Podczas spotkania poznamy m.in. tajemniczą historię szczecińskiej terapeutki, która podczas 7-letniego pobytu w stolicy Meksyku pracowała jako... modelka. Dorota Kościukiewicz-Markowska przytoczy kilka ciekawostek z tamtego okresu, oraz zagłębi się w pytania egzystencjalne, nie tylko dotyczące podróży rozumianej w sensie realnym, ale i metaforycznym.

Podczas wykładu przybliży również zagadnienia związane z analizą egzystencjalną, czyli z odkrywaniem sensu życia, dotknie też naukowych aspektów tego, czym jest szczęście w ujęciu psychologii pozytywnej. Wszystko okraszone będzie humorem zarówno z czasów meksykańskich, jak i z wydanego w czerwcu tego roku „Tomiku Wariata”.

Zapraszam serdecznie Dorota Kościukiewicz-Markowska

 

 

 

Dorota Kościukiewicz-Markowska – terapeutka psychologii pozytywnej, neurokognitywistka, trenerka terapii egzystencjalnej, wykładowczyni, pisarka. Założycielka Pracowni Dobrostanu w Szczecinie.

Autorka wydanych w tym roku rozważań egzystencjalnych pod nazwą „Tomik Wariata”, dwóch powieści o sensie życia: Bez wysiłku i Nie chwycisz wiatru w garść oraz książki z terapeutycznymi bajkami dla dzieci Bajeczki nie tylko dla Majeczki, a także dwóch edycji albumu „Pałac kolorów”. Redaktor naczelna, pomysłodawczyni i felietonistka czterech edycji magazynu „Szczęście podaj dalej”.

Nauczycielka autorskiego przedmiotu psychoLogika oraz programu „Zrozum swój rozum”. Od lat zafascynowana neurobiologią, świadomością oraz umysłem – uczyła się u czołowych specjalistów m. in.: Alana Wallace’a, Judsona Brewera, Joe Dispenzy.

Ukończyła studia podyplomowe z neurokognitywistyki na Pomorskiej Akademii Medycznej oraz Psychologię pozytywną na SWPS w Sopocie; poza tym certyfikowane przez Mindfulness Nirakara z Madrytu warsztaty i szkolenia dotyczące funkcjonowania umysłu i świadomości. Studiowała analizę egzystencjalną Frankla. Jest również certyfikowanym nauczycielem Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Philipa Zimbardo.
Mieszkała 7 lat w Meksyku (Mexico DF), gdzie rozpoczęła podróż w kierunku poznawania siebie, która trwa do dziś.

Więcej informacji o autorce: www.dorota.tv