Romantyzm smyczkiem malowany - koncert Women String Trio

Zapraszamy na koncert zorganizowany w ramach programu edukacyjnego do wystawy "Nie zmarnujcie niepodległości. Światło i płomień" Srebra Funduszu Obrony Narodowej.

WOMEN STRING TRIO zostało założone w 2010 roku. Od momentu powstania zespół wykazuje ogromny potencjał artystyczny. Świadczy o tym jego bogaty repertuar, starannie dobrany dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie oprawy muzycznej, obejmujący zarówno utwory z zakresu muzyki klasycznej jak również taneczne, rytmiczne i znane przeboje polskich oraz zagranicznych wykonawców.

Członkinie zespołu są głęboko zaangażowane w życie artystyczne miasta i regionu. W Szczecinie prowadzą ożywioną działalność koncertową, współpracując między innymi z Operą Szczecińską, Filharmonią im. M. Karłowicza, Zamkiem Książąt Pomorskich i Akademią Sztuki.

Trio współpracuje regularnie z Uniwersytetem Szczecińskim, Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Urzędem Wojewódzkim uświetniając dźwiękami wiele istotnych dla Szczecina uroczystości.

Członkinie zespołu angażują się też w inne inicjatywy artystyczne, aktywnie działając na rzecz propagowania kultury w całym województwie zachodniopomorskim jak i sąsiednich Niemczech.

Artystki chętnie uczestniczą w niebanalnych przedsięwzięciach artystycznych, do których zaliczyć można m. in. udział w koncertach, które odbyły się w grudniu 2010 w Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku z okazji zakończenia Roku Chopinowskiego.

zespol

Skład

Dorota Witkowska - skrzypce, kierownik artystyczny. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie dr Patrycji Piekutowskiej. Dyrektor Szkoły Muzycznej NA CHOPINA w Stargardzie; pedagog nauki gry na skrzypcach w Kreise Musikschule Prenzlau.

Edyta Hedzielska - absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje jako lider altówek w orkiestrze Opery na Zamku w Szczecinie.

Natalia Wesołowska - absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje jako wiolonczelistka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Program

Koncert w całości poświęcony jest twórczości wybitnych polskich kompozytorów, tworzących na przełomie różnych epok. Zaprezentowane zostaną zarówno dzieła wybitnych polskich romantyków, jak również niezapomniane utwory twórców polskiej muzyki filmowej.
1. W. Kilar, Polonez z filmu Pan Tadeusz
2. F. Chopin, Contredans
3. S. Moniuszko, Prząśniczka
4. M. Lorenc, Taniec Eleny
5. F. Chopin, Walc a-moll
6. A. Kurylewicz, Polskie drogi 7
. M. K. Ogiński, Pożegnanie Ojczyzny
8. W. Kazanecki, Walc Barbary
9. H. Wars, Miłość Ci wszystko wybaczy
10. W. Kilar, Wokaliza
11. F. Chopin, Mazurek F-dur

Koncert odbędzie się 28 września (czwartek) o godzinie 17.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 (hol na pierwszym piętrze)

Wstęp: 1 zł