Akademia Brzdąca: Barwy tęczy – poznajemy kolory

„Barwy tęczy – poznajemy kolory” to tytuł pierwszych zajęć w ramach X edycji Akdemii Brzdąca.

Prowadząca zajęcia Krystyna Milewska, zaprasza w sobotę, 14 października 2024 o godzinie 11.00 do Muzeum przy Wałach Chrobrego.

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
tel. (+48) 91 43 15 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Brzdąca o cykl sobotnich spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!