Dia de Muertos - meksykański Dzień Zmarłych – warsztaty dla dzieci

Święto zmarłych zbliża się wielkimi krokami. W Polsce w tym czasie odwiedzamy groby naszych bliskich. Jest to bez wątpienia czas wspomnień, zadumy i spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi.

Jeśli jesteś ciekawa (-y) świata i chciałbyś wybrać się do Meksyku, aby dowiedzieć się jak ten wyjątkowy czas w roku spędzają jego mieszkańcy, to te zajęcia są właśnie dla ciebie.

Dia de Muertos - czyli meksykański Dzień Zmarłych, to pełen symboli okres wspominania zmarłych na wesoło. Istnieje przekonanie, że w Meksyku się nie umiera, chyba, że nie ma się przyjaciół, bo jeśli oni pamiętają o zmarłych to znaczy, że ci nadal żyją. Wiara w to jest punktem wyjścia dla wszystkich zwyczajów, występujących podczas Dia de Muertos. Dlatego też w kulturze Meksyku podtrzymywanie pamięci i opowiadanie o swoich przodkach jest tak istotne. Dia de Muertos obchodzi się w powiązaniu z katolickimi świętami, które przypadają 1 i 2 listopada, choć atmosferę tego dnia czuć już w trakcie całego poprzedzającego tygodnia. Jak wyglądają przygotowania do tego święta? Czy na pewno jest to czas radości? Jakie przysmaki towarzyszą biesiadom rodzinnym? Kim jest Catrina? Jakie słodycze przygotowuje się dla dzieci? Czym jest pan de muerto? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie zajęć.

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat na warsztaty, które odbędą się 21 października, w godzinach 10.00 – 12.00, w gmachu muzeum przy Wałach Chrobrego 3.

Obowiązują zapisy – Dorota Baumgarten-Szczyrska tel. 797 705 270, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.