Matematyka w obiektywie - konkurs fotograficzny

Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczestnicy wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl, podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) należy wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny do 1 listopada 2023.

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie" jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego "Mathematic in focus". Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim www.wzp.pl , a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim www.mazovia.pl

W tym roku pula nagród przekroczyła 30 tys. zł. Obok cennych nagród finansowych dla laureatów przewidziane są również specjalne nagrody dla dzieci przedszkolnych, które zechcą wykonać zdjęcia i zaproponują tytuły związane z matematyką. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Obok wspaniałej przygody z matematyką i fotografią przygotowaliśmy wyróżnienia specjalne oraz nagrody dla ambasadorów konkursu.

2023 mwo plakat znaczki PP 1 kopia

Więcej informacji na stronie: www.mwo.usz.edu.pl