Konkursy antyczne - termin nadsyłania zgłoszeń do 15 grudnia 2023

Przypominamy, że jeszcze tylko do 15 grudnia 2023 czekamy na zgłoszenia uczniów do dwóch konkursów antycznych:

- "W świecie mitów greckich i rzymskich" - konkursu literacko-plastycznego dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych; 

- "Konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego" - dla uczniów szkół średnich.

Regulamin, tabele zgłoszeniowe i wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej w zakłądce Edukacja/Konkursy

Konkursy odbywają się w ramach Akademii Antycznej. 

Konkursy odbywają się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowae są przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Partnerami konkursów są także Polskie Towarzystwo Filologiczne, Oddział Terenowy w Szczecinie i Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Oddział Szczeciński.

Celem konkursów jest rozwijanie zainteresowania młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną, elementami kultury matematycznej, literaturą oraz sztuką. Przedmiotem konkursu jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu z uwzględnieniem elementów wiedzy o kulturze minojskiej, mykeńskiej, cykladzkiej oraz etruskiej. Program merytoryczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, elementy kultury matematycznej oraz materiał zawarty w podanej literaturze.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt z koordynatorką konkursów Krystyną Milewską
tel. 797 705 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.