Akademia Juniora: Dwie stolice, dwie siostry

Zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat na zajęcia w ramach Akademii Juniora zatytułowane „Dwie stolice, dwie siostry – czyli o warszawskiej i kopenhaskiej syrence”.

Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 13 stycznia 2024 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Prowadzenie – Dorota Baumgarten-Szczyrska. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Akademia Juniora to cykl spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 7–12 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z przygotowanym tematem.

W ramach zajęć muzealnych słuchacze Akademii będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę i poznać nowe zagadnienia związane z historią sztuki. Dzieci odbędą fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Poznają polskie tradycje i zwyczaje oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć będą miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na co dzień na wystawach lub przechowywane w magazynach muzealnych. Każdy słuchacz Akademii Juniora otrzyma specjalną kartę pracy z tematyką zajęć, a za każdy udział w spotkaniu otrzyma specjalny znaczek. Na zakończenie cyklu warsztatów realizowanych w ramach Akademii wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii Juniora.