Etno Dizajn: suszone rośliny – dekoracje do wnętrz

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Etno Dizajn, realizowanego przez Dział Edukacji we współpracy z Działem Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Podczas warsztatów będziemy opowiadać o kompozycjach z suszonych roślin, przekazanych w darze do Działu Etnografii Pomorza w 2020 roku. Kompozycje wykonane zostały w latach 80. XX wieku przez panią Annę Szopę. Przeznaczone były do wieszania na ścianie i stanowiły dość powszechnie spotykane dekoracje wnętrz mieszkalnych w czasach, kiedy powstały. Część z tych niezwykłych kompozycji, które będziemy prezentować, jest oprawiona w ramki, a część wykonana została na okrągłych, prostokątnych tekturkach obciągniętych materiałem. Prace te powstały z łatwo dostępnych, naturalnych materiałów takich jak: suszone kwiaty i liście, łupinki orzechów i różnego rodzaju nasiona.

Zbiory etnograficzne są ciekawym źródłem inspiracji dla współczesnego designu, dlatego będziemy tworzyć elementy dekoracyjne do wnętrza oraz wykonamy projekt ekologicznego opakowania (pudełka) – tak aby był on jednocześnie funkcjonalny i unikatowy.

Technika wykorzystująca suszone rośliny i sztuka ludowa zdobywają dziś rzesze miłośników, którzy na nowo doceniają walory obecności takich dekoracji w domach.

Na warsztaty zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat.

Prowadzące: Agata Kamińska (Dział Edukacji MNS) i Agnieszka Słowińska (Dział Etnografii Pomorza MNS).
Termin: 21.01.2024, godz. 11.00–13.00
Miejsce: Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

Wstęp: 15 zł/1 os.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.