Akademia Historii Sztuki: Rola i znaczenie stroju w malarstwie portretowym

Tematem kolejnego wykładu w ramach muzealnego kursu Akademia Historii Sztuki będzie „Rola i znaczenie stroju w malarstwie portretowym. Czym jest ubiór, strój i moda?”.

Wykład wygłosi Renata Fabiańska-Grzybowska.

Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego w sobotę, 27 stycznia 2024 roku o godzinie 16.00. Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny).

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października 2023 do maja 2024. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.

Koordynatorka: Krystyna Milewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.