Pożegnanie z Afryką: O pięknej antylopie, zarozumiałym Kono i przebiegłym nietoperzu

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Pożegnanie z Afryką”. Tym razem Dorota Baumgarten-Szczyrska zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty zatytulowena „O pięknej antylopie, zarozumiałym Kono i przebiegłym nietoperzu – historie nie tylko teatralne”.


Zajęcie odbędą się w sobotę, 17 lutego 2024 roku od godziny 10.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego.

Bilety: 15 zł + obowiązkowe (!) zapisy
Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. +48 797 705 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
opłata za warsztaty 15 zł/os.
Liczba miejsc ograniczona

 

Na początku marca 2024 roku na trzy lata zamknięte zostaną wystawy afrykańskie, a ciesząca od półwiecza szczególnie najmłodszych widzów afrykańska wioska zostanie rozebrana i zniknie z muzealnej oferty. Zanim to nastąpi przygotowaliśmy niezwykły cykl wydarzeń specjalnych pod szyldem „Pożegnanie z Afryką”.

Wielkie zmiany to efekty rozpoczętego nowego projektu Muzeum Narodowego w Szczecinie i Pomorskiego Muzeum Krajowego w Greifswaldzie (Pommersches Landesmuseum) „Wspólne drogi ku sztuce na Pomorzu. Centralne muzea pomorskie kreują nowe podejście do dziedzictwa kulturowego pogranicza”. Projekt jest finansowany w ramach Programu Współprac Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027. Nowe ekspozycje zostaną poświęcone tematom, które mają podstawowe znaczenie dla tożsamości regionu. Pomorskie Muzeum Krajowe w Greifswaldzie skupi się na najsłynniejszym malarzu epoki romantyzmu, Casparze Davidzie Friedrichu. Wystawa w Muzeum Narodowym w Szczecinie, odzwierciedlając status jego kolekcji sztuki XIX i pierwszej połowy XX wieku, ukaże bogactwo kulturowe miasta zapisane w artystycznych świadectwach oświecenia, romantyzmu, realizmu, modernizmu i awangardy.