Akademia Historii Sztuki: klasycyzm

Zapraszamy na wykład w ramach cyklu Akademia Historii Sztuki. Renata Fabiańska-Grzybowska opowie o sztuce klasycyzmu – architektura, rzeźba, malarstwo.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 marca 2024 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny).

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października 2023 do maja 2024. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.
Koordynatorka: Krystyna Milewska