Arcydziełka: impresjonizm

„Światłoczuli. Impresjonizm – Wiek XIX” to tytuł zajęć w cyklu Arcydziełka, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat.

Prowadząca warsztaty Agata Kamińska zaprasza do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego w niedzielę, 24 marca 2024 o godzinie 10.00.
Bilety: 15 zł oraz obowiązkowe (!) zapisy.

Nowa edycja cyklu niedzielnych spotkań ze sztuką, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów oraz ich twórczość. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. „Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową.

Prowadząca: Agata Kamińska

Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

Ilustracja: (fragment) Claude Monet, Nenufary (Lilie wodne), 1906, Art Institute, Chicago