Akademia Historii Sztuki: sztuka na usługach władzy

„Sztuka na usługach władzy - rola i znaczenie mecenatu artystycznego” to tytuł wykładu Renaty Fabiańskiej-Grzybowskiej w ramach Akademii Historii Sztuki.

Zapraszamy do Muzeum przy Wałach Chrobrego w najbliższą sobotę, 6 kwietnia 2024 o godzinie 16.00. Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny).

 

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Głównym celem zajęć jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do świadomego odbioru sztuki.

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października 2023 do maja 2024. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.

 

KOLEJNE WYKŁADY

13 kwietnia 2024 (sobota), godz. 16.00
Secesja, Jugendstil, symbolizm, Młoda Polska
Renata Fabiańska-Grzybowska

20 kwietnia 2024 (sobota), godz. 16.00
Sztuka pierwszej połowy XX wieku
Renata Fabiańska-Grzybowska

27 kwietnia 2024 (sobota), godz.16.00
Sztuka drugiej połowy XX wieku
Renata Fabiańska-Grzybowska

11 maja 2024 (sobota), godz. 16.00
Sztuka polska pierwszej połowy XX wieku
Renata Fabiańska-Grzybowska

18 maja 2024 (sobota), godz. 16.00
Sztuka polska drugiej połowy XX wieku
Renata Fabiańska-Grzybowska


Koordynatorka: Krystyna Milewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.