Akademia Historii Sztuki: sztuka na usługach władzy

„Sztuka na usługach władzy - rola i znaczenie mecenatu artystycznego” to tytuł wykładu Renaty Fabiańskiej-Grzybowskiej w ramach Akademii Historii Sztuki.

Zapraszamy do Muzeum przy Wałach Chrobrego w najbliższą sobotę, 6 kwietnia 2024 o godzinie 16.00. Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny).

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Głównym celem zajęć jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do świadomego odbioru sztuki.

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października 2023 do maja 2024. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.

KOLEJNE WYKŁADY

13 kwietnia 2024 (sobota), godz. 16.00
Secesja, Jugendstil, symbolizm, Młoda Polska

20 kwietnia 2024 (sobota), godz. 16.00