Arcydziełka: Sztuka kinetyczna. Mobile

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Arcydziełka”, czyli spotkań ze sztuką, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat.


Warsztaty „Sztuka kinetyczna. Mobile ” odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego.


Prowadząca: Agata Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 797 705 277
Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych


W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów oraz ich twórczość. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. „Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową.