Akademia Malucha: Z wizytą w kraju kwitnącej wiśni

„Z wizytą w kraju kwitnącej wiśni” to temat zajęć w ramach muzealnego cyklu edukacyjnego adresowanego do dzieci w wieku 5–6 lat Akademia Malucha.

Prowadząca warsztaty Dorota Baumgarten-Szczyrska zaprasza do Muzeum pryz Walach Chrobrego w sobotę, 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanychAkademia Malucha to cykl spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.