Obrazowe tkaniny


Obrazowe tkaniny – warsztaty plastyczne Agaty Kamińskiej dla dzieci w wieku 7–10 lat. 

To spotkanie w ramach obfitującego w wydarzenia oraz warsztaty programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie czasowej „Else Mögelin. Bauhaus i duchowość na Pomorzu” 


Podczas warsztatów obejrzymy tekstylia i ich projekty autorstwa Else Mögelin – absolwentki weimarskiego Bauhausu, pejzażystki-akwarelistki, ale przede wszystkim tkaczki. Osoby uczestniczące w spotkaniu wykonają w technice akwareli projekty potrzebne do stworzenia pracy odbijanej na różnorodnych materiałach, płótnie lnianym i bawełnianym, przy wykorzystaniu nietypowych stempli. Inspiracji dla własnej „obrazowej tkaniny” – jak nazywała Mögelin swoje figuratywne dzieła monumentalne – będą szukać w świecie roślin i zwierząt, odnosząc się do ludowych motywów kwiatów, drzew, krów, koni, jaskółek czy ryb. Zapoznają się również z niezwykłymi ornamentami na pomorskim obrusie Gwiazda słoneczna (ok. 1936).


Wstęp: 15 zł

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: Agata Kamińska, tel. (+48) 797 705 277, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.