Finał XXIV edycji konkursu regionalnego „Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region”

Za nami wielkie finał XXIV edycji konkursu regionalnego „Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region”. Konkurs jest organizowany przez Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Świt Pomorza. Kolekcja Starożytności Pomorskich. Wczesne średniowiecze". Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych:
1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;
2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych
3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych
4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych

W najbliższy piątek 10 maja 2024 roku, o godzinie 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 3 odbędzie się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów i finalistów XXIV edycji konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom, finalistom gratulujemy!!!

Wyniki KONKURSU