Etno dizajn: Malowana moda

Dział Edukacji i Dział Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie zapraszają na kolejne, ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Etno dizajn, zatytułowane: Malowana moda.

Warsztaty odbędą się 9 czerwca 2024 roku w godz. 11.00–13.00, a tym razem będziemy ręcznie malować torby, ubrania, trampki… Za inspirację posłużą nam motywy zdobnicze znajdujące się na obiektach należących do zbiorów Działu Etnografii Pomorza naszego muzeum. Porozmawiamy o tym, że w kulturze ludowej niektóre wzory (np. drzewa życia, serca, znaki solarne, kwiaty) miały nie tylko wartość estetyczną, lecz niosły także za sobą głębsze, symboliczne przesłanie. Zastanowimy się również nad znaczeniem kolorów.

Każdej osobie uczestniczącej w zajęciach zapewniamy torbę, która – pięknie ozdobiona – będzie bardzo dobrym uzupełnieniem letnich stylizacji. Zachęcamy też do przyniesienia t-shirtów, bawełnianych ubrań czy trampek. Jeśli lubisz folkową modę, zapraszamy do udziału w warsztatach. Muzeum zapewnia specjalistyczne farby do malowania tkanin.

Prowadzące: Agnieszka Słowińska (Dział Etnografii Pomorza) oraz Agata Kamińska (Dział Edukacji)

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wstęp: 15 zł Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.