„Manufaktura Igraszka" - konkurs dla dzieci na wykonanie zabawki

TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 28 LUTEGO 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej, inspirowanej wystawą "Dary ze świata" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Każdy z nas miał swoje ulubione zabawki. Dla dorosłych są one wspomnieniem z dzieciństwa, a dla najmłodszych często bywają obiektem marzeń i planów na najbliższe spotkanie z przyjaciółmi. Bez względu na to ile mamy lat, to w pamięci każdego z nas pozostają te ulubione, jak np. pluszowy miś, lalka z warkoczykami, samochód zdalnie sterowany, klocki czy konik zrobiony przez dziadka. Z zabawkami wiążą się rozmaite wspomnienia wspólnych chwil spędzonych zarówno z rodzeństwem, rodzicami, jak i samotnych igraszek. Zabawka jest nie tylko przyjacielem i powiernikiem dziecięcych trosk, ale także wprowadza dziecko w pełnienie różnych ról społecznych. Odgrywa ona ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą. Zabawki dziecięce były i są ważnym atrybutem dzieciństwa. 

DSC 0960 copy

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat do udziału w konkursie plastycznym "Manufaktura Igraszka” na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej. Organizatorzy konkursu stawiają na recykling i naturę. Każdy projektant powinien do stworzenia swojego dzieła wykorzystać materiały (surowce) nadające się do ponownego przetworzenia i te naturalne dostępne w swoim środowisku (nasiona, liście, pióra, drewno, korek, muszle, kamyki). Wykonane zabawki powinny pełnić funkcję użyteczną, zatem muszą być sprawne i bezpieczne. Inspiracji do stworzenia własnych dzieł szukajcie na wystawie – „Dary ze świata” prezentowanej w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.   

 DSC 0936

Na wszystkie prace czekamy do 28 lutego 2020 roku pod adresem: 

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Dział Edukacji

ul. Wały Chrobrego 3

70-500 Szczecin

z dopiskiem „Manufaktura Igraszka"

 

Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 6 marca 2020 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.  

 

Koordynatorka: Dorota Baumgarten-Szczyrska

tel. (+48) 91 4315 270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REGULAMIN KONKURSU