Olimpiada artystyczna - zgłoś się do etapu szkolnego!

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs kierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się kulturą i sztuką.

Na zwycięzców startujących w sekcji historii sztuki czekają indeksy na historię sztuki i kulturoznawstwo, dodatkowe punkty na kierunki pokrewne, zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii sztuki oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopów, tabletów i e-booków. Konkurs organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczeń, który chce wziąć udział w 44. edycji Olimpiady Artystycznej, musi zgłosić się do nauczyciela – opiekuna, wypełnić Kartę Uczestnika Olimpiady Artystycznej i ustalić z nauczycielem własny temat. Można również zgłosić się bezpośrednio do Krystyny Milewskiej, sekretarz Komitetu Okręgowego sekcji historii sztuki działającego w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie do 11 października 2019 (piątek).

Szczegóły dotyczące konkursu oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie:

www.olimpiada-artystyczna.pl

Uczniów chcących wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej zapraszamy na wykłady odbywające się w ramach Akademii Historii Sztuki w każdą środę od 25 września 2019 do 8 kwietnia 2020, o godzinie 17.00.

Sekretarz: Krystyna Milewska

tel. (+48) 91 43 15 269