Tony i tonacje – nie tylko o bieli i czerni. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

W ramach niedzielnych spotkań ze sztuką współczesną  zapraszamy warsztaty na inspirowane twórczością Joanny Borkowskiej. Wszystkie prace artystki wyróżniają się wyszukaną fakturą i specyficzną kolorystyką, dodatkowo charakterystyczną dzięki nieregularnym, rytmicznym malarskim plamom oraz interesującą absorpcją światła. 

 

Warsztaty dla dzieci mają na celu rozwinąć umiejętność patrzenia na dzieło sztuki, na świat barw i różnorodnych tonacji kolorystycznych. Na warsztatach  dzieci zapoznają się z teorią barw, wykonując różnorodne doświadczenia i eksperymenty z kolorami.

W codziennych rozmowach o kolorach używamy słów rozumianych intuicyjnie. Mówimy o kolorach ciepłych i zimnych,  kolorach ziemi i zimy, barwach wiosny i jesieni, gamach, tonacjach itp. Przez całe wieki wiedza o kolorze opierała się na obserwacji natury i doświadczeniach, a próby wytłumaczenia zjawiska na intuicji. Dlatego warsztaty dla dzieci,  mają na celu wzbogacić wiedzę na temat kolorów, barw, terminologii oraz pomogą rozwinąć umiejętność patrzenia na dzieła sztuki współczesnej. Podczas zajęć przedstawione zostaną także, terminy i pojęcia z zakresu sztuki, m.in. porozmawiamy o fakturze, tonacjach barwnych, pryzmacie, podziałach barw, kompozycji, kontraście i walorze. 

Warsztat zakończy praca plastyczna, na płótnie inspirowana obrazami artystki. Do ćwiczeń teoretycznych i eksperymentów z barwą  wykorzystywać  będziemy m.in.: pigmenty, wodę, kolorowe okulary, latarki, lustra oraz wodę. 

Prowadząca: Agata Kamińska

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp: 10 zł

Warsztaty odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul.Staromłyńska 1