Potyczki mitologiczne - konkurs dla uczniów klas I-III szkół średnich

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół średnich z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie "Potyczki mitologiczne". Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowany jest przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie

(Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi) w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Cele konkursu

– upowszechnienie wiedzy na temat historii i kultury świata antycznego,

– promowanie wzorców osobowych prezentowanych w mitologii,

– uświadomienie wspólnoty kulturowej całej cywilizacji śródziemnomorskiej,

– kształtowanie postawy szacunku dla dorobku cywilizacyjnego Grecji i Rzymu,

– umiejętność interpretacji mitów,

– popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w tym przede wszystkim kolekcji antycznej Heinricha Dohrna.

 

"Potyczki mitologiczne" są konkursem jednoetapowym, który odbędzie się 30 marca 2020 (poniedziałek), o godzinie 10.00 w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Każda szkoła typuje po trzech przedstawicieli. Konkurs polega na wykonaniu różnorodnych zadań, np.: rozpoznawanie mitów i ich bohaterów na podstawie ilustracji, odpowiedź na pytania ustne, rozpoznawanie miejsc związanych z mitologią, tworzenie krótkich form wypowiedzi. Za każde pytanie konkursowe uczeń otrzymuję określoną liczbę punktów, za udzielenie błędnej odpowiedzi organizator nie przyznaje punktów ujemnych. O zajęciu miejsca decyduje liczba punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczniów przewidywana jest dogrywka.

 

Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie należy przesłać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 lutego 2020 roku. W tabeli prosimy wyłącznie o podanie liczby uczniów biorących udział w konkursie. Tabela zgłoszenia zamieszczona jest poniżej w pliku do pobrania.

 

Finalistą konkursu zostaje każdy uczestnik, który przystąpił do konkursu, ale nie przysługują mu uprawnienia laureata. Laureatem konkursu zostaje uczestnik, który uzyskał największą liczbę punktów.

Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 17 kwietnia 2020 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

REGULAMIN 

TABELA ZGŁOSZENIOWA

ZAŁĄCZNIK NR.1 (Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

Koordynatorki: Krystyna Milewska (Muzeum Narodowe Szczecin), Milenena Bielenis i Małgorzata Kryk (Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie)

Kontakt:

tel. kom. (+48) 797 705 269

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.