Ciąg dalszy nastąpił - konkurs dla młodzieży przedłużony do końca września

W związku z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa termin nadsyłania prac na konkurs zostaje przedłużony do 30 września 2020.

Jednocześnie informujemy, że z powodu dynamicznej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2 będziemy informować o wszelkich zmianach dotyczących konkursu na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy osoby w wieku od 14 do 19 lat do udziału w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu edukacyjnego poświęconego dwudziestowiecznej historii Szczecina i Pomorza „Pomorskie pasaże historyczne”.

W Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina można obejrzeć filmy Rozmowy o Pomorzu w reżyserii Michała Majerskiego. Prezentują one obraz Pomorza czasu przemian z połowy XX wieku, utrwalony w świadomości jego niemieckich i polskich mieszkańców. Różnorodne spojrzenia i przeżycia łączy wspólne miejsce – Pomorze, kraina o bogatej i złożonej historii.

Celem konkursu jest kontynuacja rozmowy o losach tej ziemi w XXI wieku. Proponujemy współczesnym mieszkańcom nakręcenie filmu, w którym przedstawią swoją wizję Pomorza. Zachęcamy do poszukiwania odpowiedzi na pytania:

− Czy czuję się Pomorzaninem? A jeśli tak, to co to oznacza?

− Czy Pomorze, jako kraina historyczna, funkcjonuje w świadomości zamieszkujących je dziś osób?

Zapraszamy do udziału w konkursie młodych ludzi (w wieku od 14 do 19 lat), dla których Pomorze, dawniej historycznie spójny region, jest prywatną ojczyzną i oznacza ważny element poczucia tożsamości.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia oraz podpisanym regulaminem należy składać do dnia 30 września 2020 na adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3

Szczegółowe informacje, regulamin i dokumenty do pobrania

Koordynator projektu: Ewa Kimak

tel. 797 705 278