Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą dla młodzieży i osób dorosłych
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Otwórz oczy – tradycja antyczna w przestrzeni Twojego miasta” zapraszamy na bezpłatne warsztaty z Pawłem Kulą. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach wiekowych 12 marca 2017 (niedziela): 

godz. 10.30-12.30 uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjaliści

godz. 13.00-15.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe

 

Zajęcia będą dopasowane do wieku uczestników i tematu konkursu. W ramach warsztatów zostaną omówione następujące zagadnienia:

- przydatne funkcje aparatu – proste triki i podstawowe błędy 

- kompozycja w kadrze i „złoty podział“, mocne punkty obrazu, kontrast, linia, plama, geometria, 

- budowanie przestrzeni przy pomocy perspektywy i głębi ostrości 

- kadry statyczne i dynamiczne 

- świadome stosowanie koloru 

- postać człowieka w kadrze 

- architektura i detal 

- światło zastane w plenerze 

- sposoby tworzenia opowieści przy pomocy zestawu fotografii, wybór najlepszych zdjęć

 

Paweł Kula - artysta wizualny i fotograf, zajmuje się edukacją poprzez sztukę i animacją kultury. Konstruuje archaiczne zabawki optyczne i prymitywne urządzenia do fotografowania, rysowania i pokazywania iluzji ruchu. Używa nietypowych materiałów światłoczułych: roślin, luminoforów, własnej skóry badając korzenie wynalazku fotografii. Jest współtwórcą techniki solarigrafii (solargraphy) oraz światowego projektu solarigraficznego. Projektuje działania edukacyjne dla instytucji kultury, szkół i galerii wykorzystujące język fotografii oraz elementy innych sztuk wizualnych. Należy do zespołu Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w Warszawie. Współzałożyciel Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, którego głównym celem jest artedukacja i demokratyzacja kreatywności oraz Rezerwatu Idei - inicjatywy edukacyjnej projektującej działania warsztatowe dla muzeów i galerii. Jego prace znajdują się kolekcji "Zachęty Sztuki Współczesnej" w Szczecinie oraz zbiorach prywatnych. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Komunikacji Multimedialnej, kierunek: fotografia). Urodził się w 1976 roku w Szczecinie. Obecnie pracuje w Katedrze Fotografii Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie

www.pawelkula.blogspot.com

www.rezerwat-idei.blogspot.com

 

Obowiązują wcześniejsze zapisy: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 797 400 438

Wstęp wolny

 

Zajęcia mogą się odbyć również dla grup szkolnych. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.