Szkolenie dla pracowników bibliotek i świetlic szkolnych poświęcone teatrzykowi kamishibai i edukacji globalnej
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Muzeum Narodowym w Szczecinie zapraszają na szkolenie dla pracowników bibliotek i świetlic szkolnych poświęcone teatrzykowi kamishibai i edukacji globalnej.

Jeżeli interesują Cię zależności między Globalną Północą oraz Globalnym Południem i chciałbyś/chciałabyś pokazać dzieciom, jak ich codzienne wybory mogą wpływać na ludzi żyjących na drugim krańcu świata, a także poszerzyć swoje kompetencje i wzbogacić prowadzone przez siebie zajęcia o treści edukacji globalnej zapraszamy na szkolenie!

Szkolenie będzie obejmowało:

- zagadnienia edukacji globalnej wyjaśniające podstawowe pojęcia związane z globalizacją i pomocą rozwojową etc; 

- kodeks w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa oraz język edukacji globalnej;

- prezentację teatrzyku kamishibai – jego historię, zasady opowiadania i pokazywania ;

- prezentację wybranych gier i zabaw o tematyce Edukacji Globalnej, które można wykorzystać podczas zajęć w bibliotece i świetlicy;

Jakie są korzyści dla uczestników?

Nowa wiedza i umiejętności. Uczestnicy szkolenia otrzymają również pakiet, składający się z kartonowego teatrzyku do prezentowania opowieści kamishibai oraz trzech bajek, przygotowanych i wydanych specjalnie na potrzeby projektu: 

- azjatyckiej opowieść o dostępie do edukacji „Szkoła Czi-Tam” Joanny Mueller z ilustracjami Jagi Słowińskiej 

- afrykańskiej opowieść o dostępie do wody „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej z ilustracjami Marianny Sztymy 

- opowieści o lasach i ich wycinaniu z Puszczą Białowieską i Amazońską w tle „Nowy dom rysia Rudka” Tomasza Trojanowskiego z ilustracjami Agnieszki Antoniewicz 

Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma:

- książkę ze scenariuszami warsztatów globalnych; 

- ilustrowaną mapę świata; 

- zaświadczenie o udziale w szkoleniu. 

Uczestnicy szkolenia zobligowani będą do połowy czerwca 2017 do przeprowadzenia co najmniej 3 warsztatów z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai w swoich macierzystych placówkach.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

Szkolenie odbędzie się 4 kwietnia 2017 (wtorek) w godz. 15.00-18.00 w Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 

Prosimy o zgłoszenie udziału za pomocą formularza elektronicznego

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27 marca 2017

UWAGA!

Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym mailowo. W szkoleniu może brać udział 1 osoba z danej placówki.

 

Szkolenie jest częścią projektu „Edukacja globalna dla najmłodszych (4. edycja)”, realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” i współfinansowanego w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2017.