Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego WSTRZYMANY

W związku z decyzją Premiera RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego zamknięcia szkół i przedszkoli, a także Muzeum Narodowego w Szczecinie dla zwiedzających informujemy, że konkurs zostaje wstrzymany do odwołania.

 

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej, oraz e-maili o wszelkich zmianach dotyczących konkursu. Na chwilę obecną wszystkie działania muzeum zostają wstrzymane do końca kwietnia 2020.

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie wiedzy o kulturze świata antycznego. Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowany jest przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Partnerami konkursu są także Polskie Towarzystwo Filologiczne, Oddział Terenowy w Szczecinie i Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Oddział Szczeciński.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną, elementami kultury matematycznej, literaturą oraz sztuką. Przedmiotem konkursu jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu z uwzględnieniem elementów wiedzy o kulturze minojskiej, mykeńskiej, cykladzkiej oraz etruskiej. Program merytoryczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, elementy kultury matematycznej oraz materiał zawarty w podanej literaturze.

Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie należy przesłać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 stycznia 2020 roku. W tabeli prosimy wyłącznie o podanie liczby uczniów biorących udział w konkursie. Tabela zgłoszenia zamieszczona jest poniżej w pliku do pobrania.

 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie. 

REGULAMIN

TABELA ZGŁOSZENIOWA

ZAŁĄCZNIK NR.1 (Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

UWAGA!

Uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach interpretacji i analizy dzieł sztuki oraz tekstów żródłowych, odbywających się od grudnia 2019 do marca 2020 roku. Zgłoszenia od nauczycieli oraz uczniów na warsztaty przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynatorka: Krystyna Milewska

tel. kom. (+48) 797 705 269

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.