Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy IV–VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym "Otwórz oczy – tradycja antyczna w przestrzeni Twojego miasta", który objęty jest patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs odbywa się w ramach Akademii AntycznejNa prace czekamy do 31 marca 2017.

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

REGULAMIN

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

 

UWAGA!

Osoby indywidualne i grupy szkolne biorące udział w konkursie mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Pawła Kulę organizowanych od stycznia do marca 2017. Grupy szkolne zainteresowane warsztatami prosimy o kontakt z Dorotą Obalek (tel. 797 400 438, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Paweł Kula - artysta wizualny i fotograf, zajmuje się edukacją poprzez sztukę i animacją kultury. Konstruuje archaiczne zabawki optyczne i prymitywne urządzenia do fotografowania, rysowania i pokazywania iluzji ruchu. Używa nietypowych materiałów światłoczułych: roślin, luminoforów, własnej skóry badając korzenie wynalazku fotografii. Jest współtwórcą techniki solarigrafii (solargraphy) oraz światowego projektu solarigraficznego. Projektuje działania edukacyjne dla instytucji kultury, szkół i galerii wykorzystujące język fotografii oraz elementy innych sztuk wizualnych. Należy do zespołu Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w Warszawie. Współzałożyciel Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, którego głównym celem jest artedukacja i demokratyzacja kreatywności oraz Rezerwatu Idei - inicjatywy edukacyjnej projektującej działania warsztatowe dla muzeów i galerii. Jego prace znajdują się kolekcji "Zachęty Sztuki Współczesnej" w Szczecinie oraz zbiorach prywatnych. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Komunikacji Multimedialnej, kierunek: fotografia). Urodził się w 1976 roku w Szczecinie. Obecnie pracuje w Katedrze Fotografii Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie

www.pawelkula.blogspot.com

www.rezerwat-idei.blogspot.com