Grecy i ich bogowie - konkurs na projekt gazety - wyniki pod koniec maja

W związku z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa termin nadsyłania prac na konkurs został przedłużony do 20 kwietnia 2020. Nadesłane prace zostaną z końcem miesiąca maja 2020 ocenione przez powołaną przez Organizatora Komisję.

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej MNS. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w miesiącu wrześniu, o czym Państwa poinformujemy.

Jednocześnie informujemy, że z powodu dynamicznej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2 będziemy informować o wszelkich zmianach dotyczących konkursu na naszej stronie internetowej.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i dzieli się na dwie kategorie wiekowe. Uczniów klas IV–VI zapraszamy do stworzenia gazety w tradycyjnej, papierowej formie, natomiast uczniów klas VII i VIII do zaprojektowania gazety internetowej.  Konkurs organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a także „Kuriera Szczecińskiego” w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

 

Na prace czekamy do 20 kwietnia 2020 roku pod adresem:

Muzeum Narodowe w Szczecinie, Dział Edukacji

ul. Wały Chrobrego 3

70-502 Szczecin

z dopiskiem „Grecy i ich bogowie. Projekt gazety codziennej”.

Liczy się data stempla pocztowego.

 

Uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Monikę Gapińską, dziennikarkę „Kuriera Szczecińskiego”, odbywających się od stycznia do marca 2020 roku. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynatorki: Krystyna Milewska, Dorota Obalek-Bylak

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

 

REGULAMIN

TABELA ZGŁOSZENIOWA UCZNIÓW

ZAŁĄCZNIK NR.1 (Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych