W świetle mitów greckich i rzymskich

Zapraszamy do udziału w I edycji nowego konkursu literacko-plastycznego W świecie mitów greckich i rzymskich. Konkurs dotyczy znajomości mitologii i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych miasta Szczecin i województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
- uczniowie klas V-VI szkół podstaowych;
- uczniowie klas VII szkół podstaowych;
- uczniowie klasy VIII szkół podstaowych.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego.

Etap szkolny:
Będzie się składał z dwóch części: testu ze znajomości mitów oraz wykonania przez uczniów pracy plastycznej dowolną techniką o tematyce zainspirowanej wątkami mitologicznymi zgodnie z zasadami podanymi w regulaminie.

Etap wojewódzki:
Będzie się składał z dwóch częsci: pisemnej (test wiedzy) oraz ustnej, w trakcie której uczniowie będą odpowidać na zróżnicowane pod względem trudności pytania.

 

Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie przyjmujemy do 1 grudnia 2023 roku pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
W tytule wiadomości prosimy wpisać „Zgłoszenie do konkursu W świecie mitów greckich i rzymskich

Konkurs organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

 

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

 

Regulamin

Tabela zgłoszeniowa uczniów

Załącznik 1 (zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzura informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych