W świecie mitów greckich i rzymskich - konkurs mitologiczny

Zapraszamy uczniów klas V-VIII szkół podstawowych do udziału w literacko-plastycznym konkursie mitologicznym „W świecie mitów greckich i rzymskich” organizowanym w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem autorów projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne dla młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy, integrującej różne dyscypliny nauki przez uczniów.

Organizatorem konkursu jest Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Szczegółowe informacje znajduja się w regulaminie

Regulamin

Załącznik nr 1 - tabela zgłoszeniowa do etapu szkolnego

Załącznik nr 2 - zgoda rodzica na udział ucznia w konkursie

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Koordynatorka konkursu:
Krystyna Milewska
tel. (+48) 91 4315 269
tel. kom. (+48) 797 705 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.