"Manufaktura Igraszka” – konkurs plastyczny na wykonanie dziecięcej zabawki ZAKOŃCZONY

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej, inspirowanej wystawą "Dary ze świata" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Każdy z nas miał swoje ulubione zabawki. Dla dorosłych są one wspomnieniem z dzieciństwa, a dla najmłodszych często bywają obiektem marzeń i planów na najbliższe spotkanie z przyjaciółmi. Bez względu na to ile mamy lat, to w pamięci każdego z nas pozostają te ulubione, jak np. pluszowy miś, lalka z warkoczykami, samochód zdalnie sterowany, klocki czy konik zrobiony przez dziadka. Z zabawkami wiążą się rozmaite wspomnienia wspólnych chwil spędzonych zarówno z rodzeństwem, rodzicami, jak i samotnych igraszek. Zabawka jest nie tylko przyjacielem i powiernikiem dziecięcych trosk, ale także wprowadza dziecko w pełnienie różnych ról społecznych. Odgrywa ona ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą. Zabawki dziecięce były i są ważnym atrybutem dzieciństwa. 

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat do udziału w konkursie plastycznym "Manufaktura Igraszka” na wykonanie dowolnej zabawki dziecięcej. Organizatorzy konkursu stawiają na recykling i naturę. Każdy projektant powinien do stworzenia swojego dzieła wykorzystać materiały (surowce) nadające się do ponownego przetworzenia i te naturalne dostępne w swoim środowisku (nasiona, liście, pióra, drewno, korek, muszle, kamyki). Wykonane zabawki powinny pełnić funkcję użyteczną, zatem muszą być sprawne i bezpieczne. Inspiracji do stworzenia własnych dzieł szukajcie na wystawie – „Dary ze świata” prezentowanej w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.   

 

Na wszystkie prace czekamy do 28 lutego 2020 roku pod adresem: 

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3
70-500 Szczecin
z dopiskiem „Manufaktura Igraszka"

 

Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 6 marca 2020  (piątek) o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.  

 

Koordynatorka: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 4315 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

REGULAMIN KONKURSU 

1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Narodowe w Szczecinie (Dział Edukacji i Dział Kultur Pozaeuropejskich).

2. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 8–14 lat. 

3. Prace oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych: 

a) 8–9 lat, b) 10–11 lat, c) 12–14 lat.

4. Każdy uczeń może wykonać tylko 1 pracę (indywidualnie, prace wykonane w grupach nie będą oceniane).

5. Stawiamy na recykling i naturę – zatem prace należy wykonać z materiałów (surowców) nadających się do ponownego przetworzenia i naturalnych dostępnych w najbliższym środowisku (nasiona, liście, pióra, drewno, korek, muszle, kamyki).                                                                                                                                   

6. Wielkość pracy – nie większe niż 1m (wysokość, szerokość, średnica).

7. Zabawka powinna być sprawna i bezpieczna.

8. Liczy się pomysł i estetyka wykonania pracy.

9. Na wszystkie prace czekamy do 28 lutego 2020 roku. Prosimy je dostarczyć pod adres: Muzeum Narodowe w Szczecinie Dział Edukacji 

ul. Wały Chrobrego 3 

70-500 Szczecin

z dopiskiem "MANUFAKTURA IGRASZKA”.

10. Praca zgłoszona do konkursu powinna zawierać informacje o autorze:

imię i nazwisko uczestnika, wiek, dane adresowe szkoły, imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu. Z pracą należy dostarczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych, osoby nieletniej, podpisaną przez rodziców/opiekunów - ZAŁĄCZNIK NR 1 (umieszczony poniżej)

11. Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 6 marca 2020 roku (piątekk) o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.  

12. Udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy i opublikowania na naszej stronie www.muzeum.szczecin.pl danych laureata (finalisty) konkursu.

13. Organizator nie zwraca prac.

 

Załącznik nr 1 (Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych