Etno dizajn – warsztaty dla rodziców z dziećmi i młodzieży

Zapraszamy na cykl muzealnych warsztatów, na których będzie można zobaczyć wybrane obiekty ze zbiorów Działu Etnografii Pomorza MNS, współorganizującego zajęcia. Pokazane zostaną: ceramika, kompozycje z suszonych roślin, haftowane monogramy, tkaniny. Podczas spotkania pomalujemy talerze, wykonamy hafty, oraz dekoracje do domu z suszonych roślin, a także ozdobimy własne stroje różnorodnymi motywami ludowymi.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i młodzież oraz osoby dorosłe zainteresowane poszerzaniem swoich plastycznych umiejętności.

Warsztaty będą realizowane w cyklu spotkań od października 2023 do czerwca 2024.
Harmonogram spotkań będzie dostępny na muzealnym Facebooku i stronie internetowej MNS.

Pierwsze zajęcia Ceramika – wzory ludowe odbędą się w październiku 2023.

Tematy kolejnych warsztatów:
Suszone rośliny – dekoracje do wnętrz
Haftujemy!
Malowana moda

prowadzące: Agnieszka Słowińska (Dział Etnografii Pomorza MNS) oraz Agata Kamińska (Dział Edukacji MNS)

miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
stęp: 15 zł

Koordynatorka: Agata Kamińska