Muzeum sztuki

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na nowy cykl plastyczny "Muzeum sztuki – plastyka dla dzieci"  kolorową przygodę pełną niespodzianek realizowaną w czterech blokach tematycznych: rysunek, collage i fotomontaże, malarstwo, rzeźba. Podczas zajęć zapoznamy się z kolekcją muzealną pełną obrazów, rysunków, rzeźb. 

Dzieci będą poznawać zasady: perspektywy, światłocienia, kompozycji oraz rysowania postaci, zieleni, zwierząt, ludzi, martwych natur z wykorzystaniem różnych technik: rysunek (ołówek, węgiel, piórko, pędzel, pastele olejne i suche, patyk, cienkopis), malarstwo (tempery, akwarele), collage i fotomontaże, rzeźba (glina, papieroplastyka).

W muzeum będziemy przybliżać najmłodszym zagadnienia związane z historią sztuki, dlatego każde spotkanie będzie poświęcone wybranym eksponatom na wystawach czasowych i stałych. Podczas warsztatów dzieci będą uczyły się kreatywnego myślenia oraz wrażliwości na otaczającą przestrzeń.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami w kraju program i terminarz spotkań może ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej muzeum w zakładce „Edukacja”.

 

Program II edycji 

26 września 2021 (niedziela), godz. 12.00-14.00

Rysunek
Zajęcia prowadzone na wystawie Stettin/Szczecin – jedna historia Sztuka XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie,
Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

24 października 2021 (niedziela), godz. 12.00-14.00 

Fotomontaże i collage 
Zajęcia prowadzone na wystawie Pizza Soldiers, Ryszard Górecki,
Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1 

28 listopada 2021 (niedziela), godz. 12.00-14.00

Malarstwo
Zajęcia prowadzone na wystawie Stettin/Szczecin – jedna historia Sztuka XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, 
Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

12 grudnia 2021 (niedziela), godz. 12.00-14.00

Rzeźba
Zajęcia prowadzone na wystawie Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów,
Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

 

ZAPISY PRZYJMOWANE SĄ OD 13 WRZEŚNIA 2021!

Prowadząca: Agata Kamińska

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym! Prosimy aby dzieci zabrały ze sobą maseczkę.