Malujemy - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Propozycja spotkań malarskich dla małych artystów, lubiących malować oraz spędzać twórczo czas w muzeum.

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na cykl warsztatów związanych ze sztuką XIX i XX wieku oraz współczesną. Podczas zajęć wykorzystane będą dzieła prezentowane w ramach wystawy Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku oraz zbiory sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia szerokiego przekroju sztuki duńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem artystów związanych z Bornholmem, oraz zapoznania się z ciekawą kolekcją naszych zbiorów. Sztuka nowoczesna to oderwanie się od ustalonych trendów, szeroko przyjętych norm artystycznych bądź też ukazywanie „starego” w zupełnie innowacyjnym świetle.  

Na zajęcia zapraszamy dzieci chcące rozpocząć swoją przygodę ze sztuką. Dzięki temu poznają bliżej artystyczny język twórców XX i XXI wieku, nauczą się stosować poszczególne elementy języka wizualnego: linię, kształt, formę, kolor i walor, wzór i rytm, fakturę, organizację przestrzenną. Warsztaty mają na celu z jednej strony oswoić dzieci z niefiguratywną stylistyką, a z drugiej zachęcić do eksperymentowania i odważnego myślenia. 

Program II edycji

28 października 2018 (niedziela), godz. 10.00-12.00 

Abstrakcja

2 grudnia 2018 (niedziela), godz. 10.00-12.00

Kubizm

13 stycznia 2019 (niedziela), godz. 10.00-12.00

Tematy i interpretacje sztuki współczesnej, część I - krajobraz

10 lutego 2019 (niedziela), godz. 10.00-12.00

Tematy i interpretacje sztuki współczesnej, część II - portret

 

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

 

prowadząca: Agata Kamińska

wstęp: 10 zł

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Zapisy od 3 września 2018!