Akademia Juniora

Akademia Juniora to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 7–12 lat. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, które wcześniej uczestniczyły w Akademii Malucha, jak i te, które chciałyby poznać świat sztuki oraz liczne skarby skrywane w muzealnych wnętrzach. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z przygotowanym tematem.

W ramach zajęć muzealnych słuchacze Akademii będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę i poznać nowe zagadnienia związane z historią sztuki. Dzieci odbędą fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Poznają polskie tradycje i zwyczaje oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć będą miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na co dzień na wystawach lub przechowywane w magazynach muzealnych. Każdy słuchacz Akademii Juniora otrzyma specjalną kartę pracy z tematyką zajęć, a za każdy udział w spotkaniu otrzyma specjalny znaczek. Na zakończenie cyklu warsztatów realizowanych w ramach Akademii wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii Juniora.

Program XV edycji

7 października 2023 (sobota), godz. 10.00
Sherlock Holmes na tropie. Jak było 100 lat temu? Narodziny muzeum i pierwsze kolekcje.
Wejście na wieżę widokową

18 listopada 2023 (sobota), godz. 10.00
Rozważni i romantyczni – hiena, lew i antylopa. W magicznym świecie afrykańskich lalek i bajek

2 grudnia 2023 (sobota), godz. 10.00
Już czas, z nieba znak… To idą święta. O Bożym Narodzeniu nie tylko na poważnie.
Zdobienie pierników

13 stycznia 2024 (sobota), godz. 10.00
Dwie stolice, dwie siostry – czyli o warszawskiej i kopenhaskiej syrence

3 lutego 2024 (sobota), godz. 10.00
Niezwykłe dzieła sztuki

16 marca 2024 (sobota), godz. 10.00
Przy wielkanocnym stole. Między babką a mazurkiem. Polskie tradycje i zwyczaje.
Zdobienie jaj metodą batikową

13 kwietnia 24 (sobota), godz. 10.00
Bite, drukowane…, czyli rzecz o pieniądzach. Gabinet pomorskich monet i banknotów

11 maja 24 (sobota), godz. 10.00
Netsuke – mała rzecz na wielkie wyjście. Z wizytą w Japonii.
Zakończenie Akademii

Wraz ze zmianą planów wystawowych muzeum program może ulec modyfikacji.

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych