Akademia Gryfa

Szanowni Państwo,

w związku z ograniczeniami jakie zostały wprowadzone w muzeum w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, VII edycja Akademii Gryfa w roku szkolnym 2020/2021 zostaje zawieszona do odwołania. Mimo zmieniających się warunków i nowych wyzwań, przed którymi stanęło Muzeum Narodowe w Szczecinie, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory naszej instytucji najmłodszym widzom, dlatego już od października zapraszamy na cykl muzealnych spotkań dla dzieci dotyczących kultury, historii, etnografii i sztuki.

Zajęcia będą się odbywały w soboty, w różnych gmachach muzealnych, od godz. 11.00 do 12.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Szczegóły będą publikowane na stronie internetowej muzeum w zakładce „Aktualności” i „Aktualności edukacyjne”.

Akademia Gryfa to cykl sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 7–10 lat, który rozpocznie się w październiku. Raz w miesiącu słuchacze Akademii Gryfa będą podróżować po wnętrzach Muzeum Historii Szczecina, poznając dzieje naszego miasta i jego mieszkańców od czasów najdawniejszych po XX wiek. W czasie spotkań słuchacze dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin i jak wyglądało życie codzienne szczecinian – rodzina, dom, praca oraz rozrywka.

Program VII edycji - zawieszony!

24 października 2020 (sobota), godz. 10.00

Między legendą a historią. Początki Szczecina

21 listopada 2020 (sobota), godz. 10.00

Życie codzienne szczecinian. Dom i praca

12 grudnia 2020 (sobota), godz. 10.00

Wojowie, rycerze, żołnierze oraz strażnicy z kamienia i cegły. Obrońcy Szczecina

16 stycznia 2021 (sobota), godz. 10.00

Władcy Pomorza Zachodniego. Odrobina tajemnic i okropności z przeszłości

20 lutego 2021 (sobota), godz. 10.00

Mapa Lubinusa. Szczecińskie podróże bez drogowskazów

13 marca 2021 (sobota), godz. 10.00

Morski Szczecin. Korabnicy, korsarze i wspaniałe statki

17 kwietnia 2021 (sobota), godz. 10.00

Zgrzebne płótna, krynoliny, sukienki z Dany. Moda w Szczecinie

22 maja 2021 (sobota), godz. 10.00

Plac zabaw – opowieść o zabawach i zabawkach dzieci w dawnym Szczecinie. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8.

Prowadząca: Ewa Kimak
tel. 91 43 15 278

Opłata: 10 zł od dziecka
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.