Dzieci rysują

Szanowni Państwo,

w związku z ograniczeniami jakie zostały wprowadzone w muzeum w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, kolejna edycja cyklu "Rysujemy w muzeum" w roku szkolnym 2020/2021 zostaje zawieszona do odwołania. Mimo zmieniających się warunków i nowych wyzwań, przed którymi stanęło Muzeum Narodowe w Szczecinie, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory naszej instytucji najmłodszym widzom, dlatego już od października zapraszamy na cykl muzealnych spotkań dla dzieci dotyczących kultury, historii, etnografii i sztuki.

Zajęcia będą się odbywały w soboty, w różnych gmachach muzealnych, od godz. 11.00 do 12.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Szczegóły będą publikowane na stronie internetowej muzeum w zakładce „Aktualności” i „Aktualności edukacyjne”.

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne.

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.