Urodziny w muzeum

Urodziny w muzeum to nie tylko doskonała możliwość świętowania z kolegami i koleżankami w otoczeniu niezwykłych dzieł sztuki, to także znakomita okazja do zwiedzenia muzeum z edukatorem, który opowiada o najciekawszych eksponatach znajdujących się w salach wystawowych. Zabawa urodzinowa prowadzona jest w formie warsztatów i trwa około dwóch godzin. Pierwsza część realizowana jest na wybranej wystawie, druga zaś w salce dydaktycznej, gdzie dzieci wykonują prace plastyczne. Na niektórych spotkaniach pokazywana jest również bajka lub film dotyczący wybranego tematu zajęć.

Chcąc zorganizować dla dzieci urodziny możecie Państwo wybrać jeden z trzech proponowanych przez nas tematów:

1. Świat sprzed tysiąca lat

2. Afrykańska przygoda

3. Zawirowana linia – zabawy rysunkowe w muzeum

W programie nie zabraknie zagadek i rebusów, konkursów oraz ciekawych zadań pobudzających wyobraźnię. Zachęcimy dzieci nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi urodzin.

W sali dydaktycznej, gdzie będzie się odbywała część plastyczna, można przygotować poczęstunek dla dzieci, pod warunkiem że zadbają Państwo o naczynia jednorazowe. Istnieje również możliwość przygotowania we własnym zakresie wystroju sali.

Terminy urodzin należy ustalać z przynajmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem.
Wiek uczestników: 6–12 lat
Maksymalna liczba uczestników: 20 osób