Trwa konkurs MNS „W tej książce spoczywa historia prawdziwa”

Konkurs wojewódzki dla uczniów szkół podstawowych „W tej książce spoczywa historia prawdziwa”– rozpoczęty!

Trwa kolejna edycja konkursu tematycznego organizowanego przez  Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Zadaniem uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego jest wykonanie ilustrowanej okładki wraz z dołączonym pierwszym lub ostatnim rozdziałem książki. Temat przewodni stanowią dramatyczne wydarzenia pomiędzy Grudniem ′70 a Styczniem ′71 w Szczecinie.

Dotychczas udział w konkursie zadeklarowały następujące szkoły:
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 33 w Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 61 im. Michała Kmiecika w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach,
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie,
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach,
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, pomimo upływu terminu zgłoszeń, czekamy na chętnych do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Przypominamy, że regulamin konkursu oraz stosowne załączniki znajdują się na stronach Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Centrum Dialogu Przełomy.