Nowy serwis internetowy: widoki Szczecina w grafice i rysunku

Muzeum Narodowe w Szczecinie uruchomiło nowy serwis internetowy prezentujący widoki Szczecina w grafice i rysunku – www.dawnagrafika.muzeum.szczecin.pl.

Na stronie można zobaczyć ponad 200 fotografii cennych obiektów. Wiele z nich prezentowanych jest po raz pierwszy. Internetowa galeria podzielona jest na pięć części: w pierwszej z nich zobaczymy widoki ogólne Szczecina, w kolejnej fortyfikacje i wizerunki oblężenia miasta. Następne zakładki to galerie poświęcone nadodrzańskim bulwarom oraz portowi, są także wizerunki Zamku Książąt Pomorskich, bram miejskich, oraz Starego miasta. W ostatniej z galerii można podziwiać szczecińskie świątynie.

Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Opracowania dokonała Grażyna Orzeł, specjalistka ds. ikonograficznych i fotograficznych Muzeum.

Wcześniej, obok oficjalnego serwisu internetowego Muzeum Narodowego w Szczecinie (www.muzeum.szczecin.pl) zostały uruchomione platformy prezentujące Wystawę Zachodniopomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach (www.kolejki.muzeum.szczecin.pl), oraz portal pokazujący Szczecin na dawnej fotografii (www.dawnafotografia.muzeum.szczecin.pl)

 

1