PrzeTworzenie / Podwodny świat. Warsztaty recyklingowe

Zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne dotyczące recyklingu i ekologii, które mają za zadanie przybliżyć nie tylko samo pojęcie ekologii, lecz przede wszystkim zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Zajęcia mają charakter praktyczny. Będziemy przetwarzać śmieci (butelki, plastik, karton itp.), tworząc z nich rozmaite gatunki zwierząt i roślin żyjące w podwodnym świecie. Inspiracją będzie dla nas twórczość artystów pochodzących głównie z Afryki. Poprzez swoje prace pragną oni zwrócić uwagę na ważny społecznie problem, jakim jest właśnie ochrona środowiska.
Podczas zajęć zachęcimy dzieci do wspólnych rozmów o przyrodzie. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o konieczności ochrony wrażliwego ekosystemu rafy koralowej przed szkodliwym wpływem zmieniającego się środowiska i działalności człowieka, o pacyficznej wyspie śmieci oraz upcyklingu. Naszą propozycją chcemy rozbudzić zainteresowanie podwodnym światem fauny i flory oraz troskę o ochronę naturalnego środowiska.

Zajęcia będą realizowane na wystawie „Ekologia społeczna” w ramach programu edukacyjnego realizowanego do trzeciej odsłony Festiwalu DUOS. Dzięki temu projektowi możemy poznać prace z różnych dziedzin sztuki, stworzone wspólnie przez artystów z Kenii i Polski. Powstawały zgodnie z zasadami etycznymi ekologii społecznej na wschodnioafrykańskim wybrzeżu oraz w Szczecinie.

 

Kiedy? Niedziela, 17 września 2023 roku
Godzina? 10.00–12.00
Dla kogo? Dzieci w wieku od 6–10 lat
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1

Prowadzące: Dorota Baumgarten-Szczyrska, Agata Kamińska (Dział Edukacji)
wstęp: 15 zł

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 797 705 277
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 797 705 270