Akademia Historii Sztuki: romantyzm

„Sztuka romantyzmu – architektura, rzeźba, malarstwo” to tytuł wykładu Renaty Fabiańskiej-Grzybowskiej odbywającego się w ramach muzealnego kursu Akademia Historii Sztuki.

Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego w sobotę, 16 marca 2024 o godzinie 16.00. Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny).

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.

Koordynatorka: Krystyna Milewska

Ilustracja: Caspar David Friedrich