II etap konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego oraz teksty źródłowe
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Uczestnikom i nauczycielom przypominamy, że już w najbliższy czwartek odbędzie się etap wojewódzki konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. 

Etap II składa się z dwóch części: 

– części pisemnej, która odbędzie się 23 marca 2017 (czwartek) o godzinie 9.00. Część pisemna składa się z testu wyboru i uzupełnienia z zakresu historii sztuki (czas 60 min.),

– części ustnej, która odbędzie się 23 marca 2017 (czwartek), od godz. 10.30. Kolejność uczestników zostanie podana po teście. W pierwszej kolejności będą odpowiadać osoby spoza Szczecina.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w ostatnich bezpłatnych warsztatach interpretacji i analizy dzieł sztuki oraz tekstów źródłowych, które odbędą się 21 marca 2017 (wtorek) o godz. 16.00. Zgłoszenia od nauczycieli oraz uczniów na warsztaty przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zajęcia prowadzić będzie Krystyna Milewska.

Teksty źródłowe do drugiego etapu konkursu:

TEKSTY ŹRÓDŁOWE

 

Wyniki I etapu konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 30 uczniów, którym serdecznie gratulujemy!

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO