Bezpłatne warsztaty wakacyjne w Fice
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

W pierwszej połowie sierpnia zapraszamy młodych czytelników w wieku od 7 do 12 lat na bezpłatne warsztaty plastyczne pełne morskich przygód i dobrej literatury!

Program

4–10 sierpnia 2017 (piątek-czwartek), godz. 10.00–12.00

A co by było, gdyby morze było artystą? Przekonamy się podczas warsztatów, w ramach których „morskie fale” zostawią ślad na wspólnie stworzonych flagach pirackich. Nastąpi atak statków origami. Wspólnie przygotujemy pocztówki z dalekich wojaży w głąb wyobraźni. Dzieciaki wykonają również „lunety”, przez które oglądać będą mogły wyśnione krainy. Wspólnie złożymy „plenerową gazetę TTSR”! Uczestnicy wcielą się w role redaktorów, dziennikarzy i fotografów.     

Prowadząca: Kinga Rabińska 

 

11–13 sierpnia (piątek–niedziela) oraz 16–18 sierpnia 2017 (środa–piątek), godz. 16.00–18.00

Każdego dnia dzieci będą poznawać tematykę związaną z morzem: faunę i florę, ludzi morza i ich kulturę. Fakty i liczby, folklor, poezję i humor. Uczestnicy zajęć przeprowadzą eksperymenty związane z wodą oraz skonstruują proste urządzenia. Namalują morze za pomocą rożnych technik oraz materiałów plastycznych.

Prowadząca: Agata Kamińska 

 

Wstęp wolny

Obowiązują wcześniejsze zapisy:  księTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie jest zadaniem w ramach programu Partnerstwo dla książki "FiKa. Księgarnia przyszłości" - "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego". Partnerem działania jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.