Pokaz kolekcji  MEERJUNGFRAUEN - Atelier Marczewski
sobota 27/4/2019 20:00
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Tradycji Regionalnych
Staromłyńska 27

Projektant Michał Marczewski, zainspirowany klasyczną syrenią sylwetką z czerwonych dywanów oraz modą lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, stworzył kolekcję ręcznie wykańczanych, koktajlowych sylwetek, swobodnie interpretując motyw syren w modzie. Każda z kreacji została w całości uszyta lub wykończona ręcznie zgodnie ze standardami haute couture, a tkaniny sprowadzono z Włoch, Turcji i Japonii.

Michał Marczewski debiutował jako projektant mody w 2006 roku kolekcją Palace Story, a w 2011 roku po raz pierwszy pokazał swoją kolekcję podczas Berlin Fashion Week. Współpracował przez wiele lat z fotografami - między innymi z Filipem Kacalskim, Magdą Lipijeko, Marcinem Twardowskim. Projektant ubierał na koncerty i sesje zdjęciowe Ewę Farną, Olgę Bończyk, Katarzynę Groniec, Olgę Nieśpielak, Joannę Brodzik.  Najnowsza kolekcja zostanie pokazana w Szczecinie na Dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27 i jest to jedyna okazja, by zobaczyć wszystkie kreacje w jednym miejscu na żywo. 

Partnerami pokazu są: Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Agencja Artystyczna AZ z Opola.

Na pokaz wstęp wolny (miejsca w pierwszym rzędzie do 25 kwietnia można rezerwować w wiadomości przez profil Facebook / Atelier Marczewski).

 

Foto: Filip Kacalski 

Modelka: Magda Michalak