FiKa filozofuje
niedziela 9/4/2017 11:00
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3

Czy wiesz jakie jest najważniejsze pytanie świata? Brzmi ono: „Dlaczego?” Dlaczego coś jest, a czegoś nie ma? Dlaczego świat, nas nieustannie zadziwia, mimo że ludzie od tak dawna go zamieszkują? Dlaczego człowiek ciągle wymyśla coś nowego? Dlaczego czasami ludzie są dobrzy, a czasami im to nie wychodzi? Dlaczego różnimy się a zarazem jesteśmy tacy sami? Na te i wiele innych pytań (nie) odpowiemy podczas spotkań filozoficznych o charakterze edukacyjnym. Inspiracją są „Bajki filozoficzne” Micheala Piquela, w oparciu o metodę „P4C” – „Philophy for children” prof. Matthew Lipmana.  

Cykl spotkań będzie się odbywał raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 11:00, wstęp bezpłatny, bez zapisów, dla dzieci od 7 lat.

Podczas spotkania z cyklu FiKa Filozofuje zastanowimy się dlaczego człowiek ciągle poszukuje odpowiedzi na różne pytania i z czego wynika jego ciekawość świata. Dowiemy się także, co wspólnego mają ze sobą homo sapiens, Arystoteles i podróże kosmiczne. Punktem wyjścia do dyskusji będą bajki "Cała wiedza świata" oraz "Niewidzialna kryjówka" z tomu „Bajki Filozoficzne” Micheal Piquemal Wydawnictwo Muchomor.

Spotkanie jest działaniem edukacyjnym i społecznym.