Narodowe Święto Niepodległości w Centrum Dialogu Przełomy MNS
sobota 11/11/2017 13:18
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy
Plac Solidarności 1

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy zaczyna świętować Narodowe Święto Niepodległości już kilka dni przed oficjalnymi obchodami. W ramach cyklu "Sen o wolności:  1918–1989. Między niepodległością a niepodległością" w MNS–CDP odbędą się lekcje historii, których bohaterami będą ludzie walczący o Niepodległą w okresie 1945–1989. W środę, 8 listopada o godzinie 11.00 żołnierz Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego, pan Ryszard Staszkiewicz, spotka się z młodzieżą z XXIII Liceum Ogólnokształcącego, tydzień póxniej, 15 listopada o godzinie 11.00 działacz opozycji niepodległościowej, pan Jan Tarnowski, porozmawia z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego. 

 11.11.2017 | Narodowe Święto Niepodległości w Centrum Dialogu Przełomy MNS

godzina 10.30 – wernisaż "Myślę: Wolność". Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze nabytki MNS–CDP, związane z tematem niepodległości od początków XX wieku po rok 1989 r., gdy Polska na trwałe odzyskała suwerenność. 

godzina 11.00 – inauguracja Rodzinnych spotkań w „Przełomach”. To cykl opracowanych specjalnie dla rodzin spotkań, poświęconych wspólnemu poznawaniu wystawy stałej MNS–CDP. Będą one miały miejsce w soboty, raz w miesiącu. W Święto Niepodległości oprowadzania zaplanowano na godz. 11.00 i 12.00, w przypadku większej liczby zainteresowanych zostaną zorganizowane oprowadzania dodatkowe. Tego dnia dla rodzin przygotowano też specjalną ofertę w kawiarni „Przełomy” – do kawy lub herbaty zakupionej przez dorosłych deser dla dzieci gratis. 

Dodatkowo:
– możliwość obejrzenia wystawy o Johnie F. Kennedym, otwartej 7 listopada 2017 r. (sala konferencyjna)
– spotkanie ze świadkami historii oraz przedstawicielami środowiska szczecińskich piłsudczyków w kawiarni „Przełomy”
– ogłoszenie konkursu szkolnego pt. Kronika rodzinna – 100 lat wolności (informacje dla szkół, newsletter MNS, strony facebookowe MNS i CDP)