Remont sal wystawowych w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Muzeum Narodowe w Szczecinie rozpoczyna remont parteru gmachu przy Wałach Chrobrego. Remont odbywa się w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość – centralne muzea pomorskie wspólnie prezentują historię i sztukę Pomorza”. Projekt jest kontynuacją współpracy dwóch najważniejszych muzeów zajmujących się historią i sztuką Pomorza Zachodniego – Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie i jest finansowany z funduszu INTERREG VA.

W związku z rozpoczęciem prac jesteśmy zmuszeni zamknąć wystawy: „Odra – temat rzeka”, „Magazyn Sztuki Dawnej”, „Od kompasu słonecznego do systemu DECCA – historia hiperboli w nawigacji”, „Modele okrętów i żaglowców” oraz „ Modele statków ze stoczni Szczecińskiej”.

Obecnie zapraszamy na wystawy na pierwszym piętrze: „Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów”, „Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii”, „ W afrykańskiej wiosce”, Sztuka Afryki. Między maską a fetyszem”, „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki. Kolekcja Oleńki Darkowskiej-Nidzgorskiej i Denisa Nidzgorskiego-Gordiera w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie” oraz „Panoramiczny happening morski Tadeusza Kantora w fotografii Eustachego Kossakowskiego”.

Na nowe wystawy na parterze zapraszamy w połowie 2019 roku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Muzeum Narodowe w Szczecinie rozpoczyna remont części gmachu przy Wałach Chrobrego. Kompleksowy remont sal wystawowych oraz holu odbędzie się w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość – centralne muzea pomorskie wspólnie prezentują historię i sztukę Pomorza”. Projekt jest kontynuacją współpracy dwóch najważniejszych muzeów zajmujących się historią i sztuką Pomorza Zachodniego- Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie.
Projekt jest częściowo finansowany z funduszu INTERREG VA.

W związku z rozpoczęciem prac remontowych jesteśmy zmuszeni zamknąć, wcześniej niż planowaliśmy, wystawę „Odra- temat rzeka”. Przepraszamy.

Remont sal wystawowych oraz przygotowanie nowych wystaw stałych i czasowych Muzeum Narodowego w Szczecinie, potrwa do końca kwietnia 2019 roku.

Przepraszamy za utrudnienia.