FINAŁ KONKURSU Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region

Informujemy, że pomimo strajku nauczycieli, Wielki Finał konkursu Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region odbędzie się zgodnie z podanymi wcześniej terminami, które przypominamy poniżej:

9 KWIETNIA 2019 (WTOREK)

godz. 10.00-12.00 - uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych

godz. 12.00 - uczniowie klas 4–5 szkół podstawowych

10 KWIETNIA 2019 (ŚRODA)

godz. 10.00 - uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

25 KWIETNIA 2019 (CZWARTEK) - termin został zmianiony ze względu na egzamin gimnazjalny

godz. 11.00 - uczniowie klas 8 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 3 gimnazjum

Eliminacje odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8

UWAGA!

PROSIMY O PRZESŁANIE TYTUŁU WYBRANEJ PRZEZ UCZNIA LEGENDY NA ADRES. W mailu prosimy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz tytuł legendy.

Uczestnicy Wielkiego Finału do prezentacji mogą wybrać dowolną legendę związaną z miejscem zamieszkania ucznia. Wyboru legendy dokonuje uczeń wraz z nauczycielem. Czas prezentacji maksymalnie 5-7 minut. W prezentacji powinny znaleźć się informacje o osobach lub wydarzeniach, z którymi związana jest wybrana legenda. W trakcie prezentacji można posłużyć się dowolnymi, przygotowanymi wcześniej materiałami i rekwizytami (nagrania, mapy, zdjęcia, materiały ksero, kostiumy). Oceniana będzie poprawność merytoryczna, językowa i atrakcyjność wystąpienia. Po wysłuchania prezentacji, komisja zada 3 pytania dotyczące prezentowanej legendy. O zwycięstwie w Konkursie zadecyduje suma punktów uzyskanych na teście i w Wielkim Finale.  

 

Wyniki eliminacji wojewódzkich uczniów biorących udział w XIX edycji konkursu "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region".

Klasy 1-3 SP

Klasy 4-5 SP

Klasy 6-7 SP

Klasy 8 SP i 3 gim.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępny w zakładce: Moja mała ojczyzna

 

Książka „Legendy Pomorza. Podania, baśnie i opowieści prawdziwe z terenów Księstwa Pomorskiego”, Jarosław Kociuba, wydanie I 2017, dostępna w bibliotekach w Szczecinie. Książka dostępna do kupienia w księgarnii Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz sklepie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. W przypadku problemów z odnalezieniem książki prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.