XIX edycja konkursu "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region"
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XIX edycji konkursu z edukacji regionalnej Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region, której tematem przewodnim będzie "Pomorze Zachodnie w legendzie".

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap szkolny powinien się odbyć do 21 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 31 stycznia 2019 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna i podać numer szkoły".Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;

2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych

3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 3 gimnazjum

Tegoroczny temat konkursu to "Pomorze Zachodnie w legendzie".

Szczegóły konkursu i regulamin dostępny w zakładce: Moja mała ojczyzna

LEGENDY (plik do pobrania w pdf)