Co wiemy o Rzymianach – turystach? Wykład dr Teodozji Wikarjak w ramach Akademii Antycznej
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy na wykład dr Teodozji Wikarjak z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zatytułowany "Co wiemy o Rzymianach - turystach?" w ramach Akademii Antycznej

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Historyków Sztuki oddział w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Filologiczne  oddział terenowy w Szczecinie.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W tym roku Akademia Antyczna poświęcona będzie mitologii greckiej. Zostaną omówione mity o bogach, boginiach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie oraz samo funkcjonowanie świata. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne oraz warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

dr Teodozja Wikarjak - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa klasycznego, magister filologii romańskiej, starszy wykładowca, absolwentka Podyplomowego Studium Kultury i Turystyki UAM. Prowadzi ćwiczenia z języka łacińskiego, literatury i kultury starożytnego Rzymu, a także wykłady i konwersatoria z przedmiotów związanych z turystyką kulturową obszaru śródziemnomorskiego. Wiceprzewodnicząca Koła Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Języka Łacińskiego. Współautorka dwóch podręczników do nauki języka łacińskiego.

Wykład odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Wstęp wolny

Program wykładów w ramach Akademii Antycznej